poniedziałek, 14 stycznia 2013

a trip to: London

WHAT TO SEE?streets...

Londyn to jedno z moich ulubionych miast... Jest eklektyczny, majestatyczny i pełen przepychu, a jednocześnie przyjazny, swojski i urokliwy... 

Historia przeplata się tu z codziennością...


Portobello...

słynny pchli targ ciągnie się wzdłuż całej ulicy Portobello Road, która przecina dzielnicę Notting Hill.Można tu znaleźć antyki, ubrania, owoce morza, książki i dużo więcej.

Hyde Park...

w Hyde parku życie toczy się 24 godziny na dobę - spacerowicze, amatorzy rowerów i wiewiórki, któreś z nich zawsze można tam spotkać.

WHAT TO DO?

shopping...

wraz z Paryżem, Mediolanem i Nowym Jorkiem, Londyn uznawany jest za stolicę światowej mody. Rzeczywiście, mieszczą się tu butiki wszystkich znanych firm oraz ekskluzywny Harrods, który, prócz stałej oferty, gotowy jest sprowadzić każdy zamówiony produkt w przeciągu kilku dni.


exhibitions...

w mieście takim jak Londyn nie mogło zabraknąć wizyty w muzeum. Tym razem nie było to jedno muzeum, ale chyba z milion :P Największe wrażenie zrobiło na mnie National Army Museum oraz Victoria & Albert Museum.


hot cider & hot pudding with caramel sauce...

to nie prawda, że potrawą narodową Anglików jest ryba z frytkami. Jest to zdecydowanie pudding! Ten z gorącym, karmelowym sosem i jabłkowym cydrem jest moim faworytem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

lubię, jak zostawiacie mi komentarze :3