poniedziałek, 17 czerwca 2013

Książka: Medyczka z Bolonii, Wolf Serno

Często zdarza się, że zamiast wybrać kolejną książkę, sugeruję się tym, co polecają mi znajomi lub po prostu zaglądam do wciąż powiększającej się biblioteczki mojej przyjaciółki... Nasze gusta literackie nieco się różnią (o czym miałyśmy się już okazję przekonać przy okazji prezentów bożonarodzeniowych), ale książki które mi pożycza zazwyczaj ociekają szczegółowymi opisami obyczajów i sekretów medycyny Europy czasów średniowiecza i renesansu, a to wszystko na tle ważnych wydarzeń i przemian historycznych... Oczywiście nie brak w nich również miliona ludzkich uczuć i szczęśliwego zakończenia :)

Carla, tytułowa medyczka, to kobieta wyróżniająca się urodą i ciekawa świata... Choć jej samotne i napiętnowane dzieciństwo kształtuje ją w osobę cichą i skromną, to jej wyjątkowość długo nie daje się krępować wychowaniu i obyczajom, a młoda kobieta wpada w porywający wir wydarzeń. 

W tej książce plącze się miłość, namiętność i przyjaźń, tajemnica spowijająca narodziny bohaterki, okazuje się być sekretem tylko dla niej, a medycyna i szalejące we Włoszech dżuma oraz Święta Inkwizycja przybierają stroje karnawałowych błaznów na bolońskim Piazza Maggiore.

foto net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

lubię, jak zostawiacie mi komentarze :3