niedziela, 15 maja 2016

złocenia

Na starość człowiek zaczyna pragnąć luksusu. Przestaje się też godzić z zielonymi przebarwieniami, pozostawianymi na jego skórze przez sztuczną biżuterię. Zaczyna więc szukać produktów pozłacanych lub też wykonanych z samego złota. Okazuje się, że kto szuka nie błądzi, nie jest jednak wolny od pokus i od pomyłek. Pierwsza zasada, to pytać. A o co pytać?

1. Ze złota jakiej próby wykonany jest przedmiot? 
Warto o to pytać i porównywać. Czasem podobny wyrób, ale o wyższej próbie, kupimy w tej samej cenie na targach, czy u mniej znanego jubilera.

2. Co ukrywa się pod warstwą złocenia?
Jeśli inwestujemy w produkt pozłacany, dobrze jest wiedzieć co jest pod spodem. Po pierwsze możemy być uczuleni na metal podstawowy, po drugie wyroby miedziane i srebrne są często porównywalne cenowo, ale te srebrne nie sprawią nam niemiłej niespodzianki.

3. Czy sklep/wykonawca daje gwarancję i czy oferuje ponowne złocenie?
To dość istotne, ponieważ niektóre sklepy dają półroczną gwarancję na produkty wykonane ze złoconej miedzi, inne 2-letnią na te, wykonane ze złoconego srebra. To dość istotna różnica, zakładając, że wyroby te maja zazwyczaj podobną cenę.


bransoletka, srebro złocone, Mokobelle
Mokobelle oferuje typowe łańcuszkowe bransoletki, naszyjniki i kolczyki. Biżuterię możemy projektować również samodzielnie, a elementy są wykonane ze złoconego srebra.


obrączka, złoto próba 333, Apart
Tę markę znają chyba wszyscy. Okazuje się jednak, że sklep oferuje również biżuterię w kolorze złotym, ale niekoniecznie ze złotem mającą cokolwiek wspólnego! Warto się więc dopytać, bo nie wszystko złoto co się świeci.


bransoletka, srebro złocone, Ania Kruk
U Ani Kruk znajdziecie delikatną, trochę nowoczesna, a trochę romantyczną biżuterię srebrną oraz złoconą. Ceny są wyrobów przystępne, obsługa przemiła, a w ramach 2-letniej gwarancji przewidziano ponowne złocenie produktu.

9 komentarzy:

 1. Ciekawy i konkretny post :) Ja lubię biżuterię srebrną pozłacaną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję, starałam się nie pisać wypracowań :)

   Usuń
 2. Może na jakąś fajną bransoletkę bym się skusiła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam swoj sprawdzony komplet bizuterii z bialego zlota :)

  OdpowiedzUsuń
 4. piękności.

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza bransoletka podbiła moje serduszko!

  wmymswieciewitam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

lubię, jak zostawiacie mi komentarze :3